Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych

Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych

W dniach 26-29 września 2019 roku odbędzie się Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. Każda zainteresowana osoba może do tego czasu zgłosić do festiwalu swoją organizację i współtworzyć to wyjątkowe święto na terenie Nowego Sącza. Festiwal w Nowym Sączu cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród młodych, jak i bardziej doświadczonych mieszkańców.

Na start festiwalu zaplanowano otwarcie Miejsca Aktywności Mieszkańców, które zlokalizowano na ulicy Żółkiewskiego 23. Z kolei 27 września odbędzie się tzw. Forum, w którym uczestniczyć będą wszyscy przedstawiciele zgłoszonych Organizacji Pozarządowych. 28 września mieszkańcy będą mogli wziąć udział w ogólnodostępnym pikniku, na rynku głównym. Ostatniego dnia odbędą się Targi, umiejscowione w Galerii Trzy Korony.

Dzięki festiwalowi można przedstawić mieszkańcom Nowego Sącza działania własnej organizacji. Wszystko odbywa się na specjalnie przygotowanych stoiskach. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone przed organizatorów festiwalu i władze miasta. Zgłoszenia prowadzonych przez siebie organizacji wysyłać można do 5 września, po tym czasie nie będzie można się już dopisać do tego bezprecedensowego wydarzenia, w którym weźmie udział zdecydowana większość mieszkańców Nowego Sącza.