Koncert muzyki żydowskiej w MOK

Koncert muzyki żydowskiej

Już 29 lipca 2019 roku o godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu NEGEV, na który zaprasza prezydent miasta Ludomir Handzel. Wszystko to w ramach kolejnego Poniedziałku ze Sztuką. Wydarzenia z tego cyklu cieszą się coraz większą popularnością.

Muzyka żydowska w Nowym Sączu

NEGEV to zespół, który powstał w roku 2008. Inspiruje się muzyką i kulturą żydowską. Jego wokalistką jest związana z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka Agnieszka Bielanik-Witomska. Znana jest również ze śląskich teatrów muzycznych w Chorzowie i Gliwicach. Na scenie występuje razem z gitarzystką Katarzyną Kupiec oraz skrzypkiem Bartłomiejem Balcerzakiem.

Zespół NEGEV stawia w dużej mierze na kontakt ze swoją publicznością. Zachęca do śpiewu i tańca. W swoim repertuarze ma m.in. tradycyjne pieśni żydowskie, melodie klezmerskie, pieśni ze słynnego "Skrzypka na dachu" czy piosenki, które do kultury żydowskiej nawiązują m.in. "Rebekę".

Bilety na wydarzenie nabyć można w sekretariacie MOK. W kolejny Poniedziałek ze Sztuką, który odbędzie się 27 sierpnia tego roku, Nowy Sącz odwiedzi Sidney Polak.