VI Międzynarodowy Bieg Charytatywny - Run 4 a Smile

Run 4 a Smile

Już 1 czerwca (sobota) o godzinie 9:00 w Nowym Sączu, na terenie Miasteczka Galicyjskiego przy ulicy Lwowskiej 226 odbędzie się festyn charytatywny połączony z biegiem o nazwie Run 4 a Smile. Bieg po uśmiech jest bardzo atrakcyjnym wydarzeniem, który organizowany jest przez grupę studentów WSB-NLU. Działania wspierają różnorodne instytucje oraz organizacje, a cała impreza odbędzie się już po raz szósty.

Tego typu wydarzenia Nowy Sącz zawsze cieszą się ogromną popularnością i przyciągają szerokie grono widzów. Głównym celem projektu jest ukazanie Nowego Sącza jako międzynarodowego miasta, ale też niesienie idei pomocy dla osób potrzebujących. Dzięki festynowi propagowany jest aktywny tryb życia, zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Przy okazji promowane są też największe atrakcje turystyczne Nowego Sącza i sądeccy producenci.

Program:

9:00 Rejestracja uczestników na ternie Miasteczka Galicyjskiego
10:00 Otwarcie imprezy, powitanie uczestników i prezentacja sponsorów
10:30 Bieg I dla dzieci w czterech kategoriach wiekowych (przedszkolaki, uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV – VI, uczniowie klas VII oraz II i III klasy gimnazjum) po terenie stadionu LKS Jedność, poprzedzony rozgrzewką
11:30 Bieg II dla dorosłych i licealistów, po terenie stadionu LKS Jedność i Skansenu (4km) z metą w Miasteczku Galicyjskim, poprzedzony rozgrzewką
12:00 Latunga z Olimpem (Centrum Rekreacji WSB – NLU)
12:15 Global Village, czyli poznajemy różne kultury (studenci WSB-NLU)
12:30 Występ gości specjalnych
14:00 Podziękowania dla sponsorów i rozdanie nagród

Dla kogo organizowany jest festyn charytatywny?

Festyn organizowany jest dla 3,5 letniego Dawida Cebuli, który na co dzień jest podopiecznym Stowarzyszenia SURSUM CORDA. Z jego historią można zapoznać się na stronie http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/cebula_dawid/. Dawid od urodzenia zmaga się z przepukliną rdzeniowo-kręgową zlokalizowaną na kręgosłupie. Dawidek ma za sobą kilka operacji, poradził sobie z zapaleniem płuc, jednak wywołało to u niego wiotkość krtani, przez co musi być karmiony sondą. Jego rehabilitacja wymaga sporych nakładów finansowych.

Grupę docelową projektu tworzą zarówno dzieci, jak i dorośli. Program imprezy jest bardzo rozbudowany, organizowane są m.in. koncerty Nowy Sącz. Wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z roku na rok przybywa uczestników. W biegu oraz całym wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Nowego Sącza, jak i okolicznych miasteczek. Wydarzenie ma charakter całkowicie otwarty. W przedsięwzięciu weźmie udział kilku znanych sportowców, a organizatorzy cały czas otwarci są na nowe współprace oraz pomysły.

 

Start: 1 czerwca 2019 godz: 9:00

Miejsce: Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226 Nowy Sącz