Firma Koral z Nowego Sącza wspiera finansowo i rzeczowo personel medyczny w regionie

Koral przekazuje sprzęt dla małopolskich ratowników

Polska
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Największy producent lodów w Polsce Koral z Nowego Sącza wspiera ratowników medycznych i personel szpitali, będący na pierwszej linii walki z koronawirusem. Zarząd firmy zdecydował, że wesprze finansowo i rzeczowo środowisko medyczne w trudnym czasie pandemii. Zakupiony i przekazany zostanie małopolskim ratownikom sprzęt, który ma pomóc im w ochronie zdrowia przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W sumie do tej pory zespołom medycznym w regionie przekazano ponad 200 masek pełnotwarzowych, które profesjonalnie zabezpieczają twarz i drogi oddechowe. Maski zapewniają komfort podczas wykonywania pracy, nie utrudniają ratownikom widzenia w trakcie wykonywania czynności medycznych, a kierowcy prowadzenia ambulansem. Przekazane wsparcie rzeczowe od firmy Koral z Nowego Sącza skierowane zostało do personelu medycznego powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, limanowskiego oraz tarnowskiego.

Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu Firmy Koral z Nowego Sącza skomentował ten fakt następująco:

„Mimo trudnej sytuacji, która dotknęła wielu producentów różnych branż, staramy się w maksymalnie możliwy sposób wspierać placówki oraz środowisko medyczne w walce z epidemią. Przekazanie sprzętu zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego w Małopolsce to podziękowania oraz wyraz uznania od firmy Koral za codzienną walkę z pandemią na pierwszej linii starcia. Wierzymy, że odpowiednia ochrona sprawi, że ich praca będzie nieco łatwiejsza, a bezpieczeństwo duże wyższe, aby każdego dnia mogli służyć i pomagać mieszkańcom całego regionu, ratować nasze zdrowie i życie.”

Z kolei ratownik medyczny z Nowego Sącza Krzysztof Olejnik w swojej wypowiedzi docenił otrzymaną od Korala pomoc:

„Każdego dnia pokonujemy kolejne trudności związane z naszą pracą, ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego, często tragediami, które się z tym wiążą. Epidemia koronawirusa sprawiła, że musimy mierzyć się również z zagrożeniem własnego zdrowia, możliwością zarażenia poważnym wirusem, z którym mamy do czynienia każdego dnia, a wtedy koniecznością izolacji i brak możliwości wsparcia zespołu w pracy. Dlatego tak ważny jest sprzęt, który chroni nas przez zakażeniem, ale jednocześnie nie przeszkadza nam w pracy, jest wielokrotnego użytku i zabezpiecza przez zakażeniem. Bardzo dziękujemy firmie Koral za przekazanie takiego profesjonalnego sprzętu w postaci 200 masek dla ratowników. Dzięki niemu mamy szansę jeszcze lepiej dbać o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu.”

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia