16
Pn, Wrz
15 New Articles

Podpisano porozumienie ws. powstania ścieżki rowerowej w okolicy wałów Dunajca

Ścieżka Rowerowa

Sądecczyzna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ścieżka rowerowa wzdłuż wałów Dunajca powstanie! Taką decyzję podjął prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel. To właśnie on podpisał porozumienie ws. rozpoczęcia budowy ścieżki rowerowej w okolicy wspomnianych wałów.

To bardzo dobra informacja dla wszystkich aktywnych fizycznie osób, które lubią od czasu do czasu wsiąść na rower i oddać się błogiemu relaksowi. Porozumienie trafi do Marszałka Województwa Małopolskiego. Witold Kozłowski zdecyduje, co ma z nim dalej zrobić. Planuje się wybudowanie 3 kilometrów ścieżki od mostu heleńskiego oraz 4 kolejnych kilometrów w okolicy mostu Świętej Kingi, w gminie Podegrodzie.

Nowa ścieżka ma połączyć dwa dotychczas osobne odcinki, z których mieszkańcy bardzo chętnie korzystają. Po skończonym spotkaniu wszyscy zaproszeni goście wsiedli na hulajnogi elektryczne i na znak porozumienia przejechali razem jednym z odcinków obecnej ścieżki rowerowej EuroVelo. Inicjatywa ta jest bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też dla wszystkich turystów.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia