Małopolska Lokalnie, czyli fundusze na wzmocnienie organizacji pozarządowych na Sądecczyźnie

FIO Małopolska Lokalnie

Sądecczyzna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wyszła do lokalnych społeczności w Małopolsce konkurs grantowy, w którym na dofinansowanie ciekawego projektu można otrzymać 5 tys. zł. Program FIO Małopolska Lokalnie jest skierowany do małopolskich społeczników z pomysłami na ożywienie aktywności miejscowych środowisk z pomysłami. Będzie z niego mogła skorzystać również Sądecczyzna - już wkrótce odbędą się spotkania informacyjne w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie na programy społeczne i rozwojowe.

Środki z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 zapewnia Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, przy współudziale Miasta Krakowa i powiatu oświęcimskiego. Organizatorzy konkursu grantowego zwracają uwagę nie tylko na formalną poprawność wniosków, ale przede wszystkim na innowacyjne pomysły, dotyczące ważnych potrzeb mieszkańców Małopolski.

Pieniądze dla społecznych start-upów. Małopolska Lokalnie zaprasza na spotkania

Jeśli chodzi o pracę społeczną, Sądecczyzna może pochwalić się ogromnymi tradycjami. Dlatego oprócz projektów dotyczących lokalnych wspólnot, duże szanse na dofinansowanie będą miały projekty rozwojowe, wzmacniające organizację i działalność organizacji pozarządowych o najkrótszym stażu. Dla grup nieformalnych lub samopomocowych to znakomita okazja, by wzmocnić zaplecze i sformalizować swoją działalność. 5 tys. zł przeznaczonych dzięki programowi Małopolska Lokalnie na szkolenia dla wolontariuszy zaangażowanych w rozwój istotnych obszarów społecznych to szansa, z której warto skorzystać. Powodzenie w konkursie to również świetna okazja do wykreowania nowych społecznych liderów.

Spotkania informacyjne z organizatorami konkursu odbędą się:

  • 5 marca 2020 r. o godz. 16.00 w Miejscu Aktywności Mieszkańców przy ul. Żółkiewskiego 2 w Nowym Sączu
  • 9 marca 2020 r. o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej
Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia