Otwarcie Park&Ride w Starym Sączu

Park&Ride w Starym Sączu

Sądecczyzna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowoczesne centrum przesiadkowe przy ulicy Pod Ogrodami zostało oficjalnie otwarte. Park&Ride w Starym Sączu będą obsługiwały autobusy okolicznych miejscowości, między innymi autobusy MPK Nowy Sącz.

Burmistrz Starego Sącza Jacel Lelek, podczas oficjalnego przemówienia otwierającego centrum przesiadkowe Park&Ride, zaznaczał, że jest to inwestycja, która obejmie całą sądecką aglomerację. Będą z niej korzystać zarówno mieszkańcy Starego Sącza, jak i Nowego Sącza. Burmistrz dodał także, że Park&Ride to projekt, który rozwiąże część problemów komunikacyjnych w regionie. Koncepcja Park&Ride zakłada możliwość zostawienia samochodu na specjalnie wyznaczonym parkingu, by następnie skorzystać z dojazdu do centrum komunikacją miejską. Przewidziano 150 miejsc parkingowych.

Głos zabrał również prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, który złożył gratulacje i wyraził radość z zacieśniającej się współpracy siostrzanych miast. Obecny na uroczystościach otwierających centrum przesiadkowe Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, podkreślał ekologiczne aspekty nowego rozwiązania. Marszałek wyraził również chęć współpracy przy kolejnych podobnych inwestycjach.

Otwarcie Park&Ride było ważna uroczystością dla mieszkańców i władz całego regionu. W spotkaniu wzięli udział również parlamentarzyści, wójtowie gmin, radni Województwa Małopolskiego, a także Dyrektor Wydziału Transportu i Komunikacji, Stanisław Bębenek, oraz prezes MPK, Jerzy Leszczyński.

Centrum przesiadkowe Park&Ride mieści się przy ulicy Pod Ogrodami. Jest to okolica peryferyjnych przystanków, z których korzystają osoby poruszające się komunikacją miejską. Dzięki inwestycji Park&Ride ma się zmniejszyć ilość samochodów na sądeckich drogach na rzecz transportu publicznego. Rozbudowa połączeń transportowych miasto-wieś to szansa na zmniejszenie ilości spalin oraz zakorkowanych dróg.

Całościowy projekt zmian zakłada ponadto zrealizowanie ciągu turystycznego, który ma obejmować szlak pieszo-rowerowy. Zamysłem twórców jest promocja walorów miasta Stary Sącz oraz regionu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia