Nowosądecka policja świętuje swoje dwudziestolecie

święto policji w nowym sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policja w Nowym Sączu obchodzi swoje 20-lecie. 18 lipca, przy obecności prezydenta Nowego Sącza, odbyły się obchody 100-lecia Policji Państwowej, połączone ze świętem lokalnej jednostki. Uroczystości rozpoczęły się w bazylice św. Małgorzaty, by później przenieść się do Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. Dwudziestolecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu było również okazją do wręczenia ponad 160 awansów i wyróżnień dla funkcjonariuszy, którzy wedle zapewnień prezydenta miasta, przyczyniają się do poprawy wizerunku i zwiększenia zaufania społeczeństwa do służb mundurowych.

Święto Policji odbyło się 2 dni po otwarciu nowatorskiego punktu porad, zwanego "sklepem z policją", w którym na co dzień dyżuruje funkcjonariusz. Mieszkańcy miasta mogą załatwić tam sprawy, niewymagające obecności w siedzibie komendy. Nowy Sącz stał się tym samym miastem wychodzącym naprzeciw potrzebom mieszkańców. Przedsięwzięcie to, jak podkreślał komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Pobuta, przyczyni się do otwarcia nowego komisariatu w Nowym Sączu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia