Łukowica skorzysta z usług sądeckiego MPK

MPK Nowy Sącz - Łukowica

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent Nowego Sącza i wójt gminy Łukowica w obecności skarbnika miasta Nowy Sącz oraz dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta podpisali 15 lipca porozumienie, dzięki któremu autobusy sądeckiego MPK będą kursować do miejscowości Stronie. Mieszkańcy gminy będą mieli ułatwiony dojazd do Nowego Sącza.

W poniedziałek 15 lipca Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza oraz Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica, podpisali porozumienie, które ułatwi dotarcie do Nowego Sącza mieszkańcom miejscowości Stronie. Autobusy sądeckiego MPK pojadą więc do kolejnej gminy. Po podpisaniu umowy Ludomir Handzel nie krył zadowolenia. Wyraził nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z usługi, która ma sprzyjać rozwojowi kontaktów kulturowych i gospodarczych. Bogdan Łuczkowski potwierdził, że zapowiadane połączenie autobusowe między Stroniem a Nowym Sączem cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy, którzy licznie poparli projekt na zebraniu wiejskim w sołectwie.

Autobusy mają zacząć kursować pod koniec sierpnia, czyli przed rozpoczęciem roku szkolnego. MPK przewiduje trzy kursy poranne, trzy popołudniowe oraz jeden wieczorny. Również dwa kursy są przewidziane na weekend. Linia 34 do Stronia ze względu na jej przedłużenie znajdzie się na granicy opłacalności, dlatego też MPK ustaliło stawkę na 3,50 zł za przewóz do Łukowicy. Prezes zarządu MPK Jerzy Leszczyński wyraził nadzieję, że sąsiednie gminy również przyłączą się do Łukowicy i skorzystają z usług sądeckiego przewoźnika.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia