Plac zabaw przy ulicy Żywieckiej czeka już na najmłodszych mieszkańców Nowego Sącza

Nowy plac zabaw przy ulicy Żywieckiej

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent miasta, Ludomir Handzel realizuje obietnice przedwyborcze dotyczące budowy placu zabaw w Nowym Sączu. Przy ulicy Żywieckiej symbolicznie otworzono dziś obiekt. W otwarciu wziął udział prezydent miasta, radny Krzysztof Ziaja oraz dyrektor Wydziału Inwestycji, Marta Poręba.

Ludomir Handzel wraz z radnym i dyrektor Wydziału Inwestycji dokonali symbolicznego otwarcia placu zabaw. Prezydent obiecał, że w trakcie tej kadencji ma powstać 25 placów zabaw w mieście i jak widać, realizuje swoje obietnice. Plac zabaw przy ulicy Żywieckiej jest pierwszym z pięciu, których powstanie zaplanowano w tym roku. Kolejne cztery mają powstać przy ulicach: Broniewskiego, Witosa, Tłoki oraz 1 Brygady. Prezydent wyraził zadowolenie z faktu, że powstał kolejny obiekt, który przysłuży się mieszkańcom miasta oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Podziękował również radnemu Krzysztofowi Ziaji za wsparcie.

Nowo otwarty plac zabaw przy ulicy Żywieckiej został wyposażony między innymi w: edukacyjny zestaw zabawowy, zestaw street workout, orbitrek, zestaw do zabaw sprawnościowych czy urządzenie typu wioślarz. Na terenie placu zabaw znajdują się również ławki parkowe, kosze na śmieci oraz nasadzenia. Pojawił się również stojak na rowery.

Dyrektor Wydziału Inwestycji, Marta Poręba chciałaby, aby podobne place powstawały w każdym okręgu wyborczym. Byłoby to najsprawiedliwsze rozwiązanie. Place zabaw powstają w ramach projektu Otwarte Strefy Aktywności i są finansowane z funduszy zewnętrznych.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia