Etap 1 remontu kostki wokół Rynku

remontu kostki wokół Rynku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ruszył remont nawierzchni wokół rynku w Nowym Sączu. Prace rozpoczęły się 11 lipca, a nowa organizacja ruchu będzie wymagała odrobiny cierpliwości od kierowców i zmiany ich dotychczasowych przyzwyczajeń. Gra jest jednak warta świeczki - w planach jest wykonanie podbudowy zasadniczej i pomocniczej oraz wymiana sieci wodociągowych. Zmiany mają przyczynić się też do poprawy odwodnienia.

Co remont rynku w Nowym Sączu oznacza dla kierowców?

Pierwszy etap przebudowy dotyczy odcinka między ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego a Ulicą Wąską. Zgodnie ze słowami dyrektora Miejskiego zarządu Dróg remont ma charakter stopniowy, żeby uciążliwości dla osób zmotoryzowanych były jak najmniejsze. Adam Konicki poinformował również, że od ok. 20 lipca należy spodziewać się zamknięcia odcinka od ulicy Jagiellońskiej do ulicy Piotra Skargi.

Chociaż prace prowadzone są etapowo, warto liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Podczas początkowej fazy przebudowy w większości miejsc ruch po jezdniach Rynku będzie miał charakter dwukierunkowy, z jednym wyjątkiem - wartko pamiętać, że wjeżdżając do Rynku z ulicy Lwowskiej, kierowcy zmuszeni będą przejechać przez przewężenie jezdni. Ruch w tym miejscu kontrolować będzie sygnalizacja świetlna.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia