Szykuje się rewitalizacja Maślanego Rynku?

rewitalizacja Maślanego Rynku?

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel, zapowiedział rewitalizację Maślanego Rynku. Według nowych planów Maślany Rynek w Nowym Sączu ma stać się furtką do Starego Miasta. Istnieje szansa, że na tym terenie powstanie podziemny parking oraz trawiaste zadaszenie, które znajdzie się na dachu. Pomysłów na rewitalizację Maślanego Rynku jest bardzo dużo, a jedne z najlepszych przedstawił ceniony architekt - Jakub Potoczek.

Nowy Sącz dzięki nowym pomysłom ma się zdecydowanie ożywić i przekonać do siebie nie tylko miejscową ludność, ale też turystów. Przebudowa tego terenu może zająć trochę czasu, ale efekty pracy powinny być bardzo zadowalające. Pomysły zostały przedstawione na specjalnym spotkaniu, które odbyło się w Ratuszu. Wywołały bardzo dużą dyskusję, wśród wszystkich zgromadzonych osób, a Ludomir Handzel potwierdził, że głos mieszkańców jest dla niego zdecydowanie najistotniejszy.

Handlowy charakter Maślanego Rynku ma pozostać nienaruszony. Sprzedawcom, którzy będą dbali o swoje interesy będzie sprzedawało się zdecydowanie łatwiej, pracując przy tym w komfortowych warunkach, na co liczy bardzo dużo osób. Bardzo ważną kwestią jest jednak powstanie nowego parkingu podziemnego, ponieważ w Nowym Sączu znajduje się jedynie 700 miejsc parkingowych. Z tego też względu nowa inwestycja jest bardzo potrzebna, nie tylko dla kupców, ale też dla okolicznych mieszkańców, którzy na co dzień podróżują samochodami. Jeśli parking powstanie, w Nowym Sączu pojawi się około 1100 nowych miejsc parkingowych.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia