Nad ulicą Nawojowską otwarto kładkę dla pieszych.

Kładka dla pieszych nad ulicą Nawojowską

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od dziś, czyli od 1 lipca mieszkańcy Nowego Sącza mogą korzystać z kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent miasta wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg oraz dwaj radni. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, którzy muszą pokonać ruchliwą ulicę między Osiedlem Milenium i ulicą Grota Roweckiego.

W poniedziałek 1 lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. W uroczystości wzięli udział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, dyrektor MZD Adam Konicki oraz dwaj radni miejscy Leszek Gieniec i Jakub Prokopowicz. Na otwarciu pojawili się również okoliczni mieszkańcy wraz z przewodniczącą zarządu Osiedla Milenium, Krystyną Krzyżanowską-Galas, a także prezes zarządu Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jarosław Iwaniec.

Remont kładki trwał od 5 marca tego roku. Prace remontowe obejmowały frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej na kładce, demontaż poręczy typu P1 i ich oczyszczenie, piaskowanie, malowanie oraz ponowny montaż, wykonanie sworzni zaspalających na dźwigarach betonowych oraz wykonanie zespolonej płyty żelbetowej na spocznikach i schodach. Na kładce położono również nawierzchnię z żywicy modyfikowanej polimerami.

Prezydent miasta podziękował mieszkańcom za cierpliwość, wyrażając zadowolenie z faktu, że otwarcie nastąpiło jeszcze w okresie wakacyjnym. Podkreślił, że inwestycja poprawi bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły nieopodal. Przewodnicząca zarządu Osiedla Milenium bardzo pozytywnie wypowiadała się na temat kładki dla pieszych, podkreślając, że Nowy Sącz stawia na bezpieczeństwo dzieci dzięki takim właśnie inwestycjom.

Kładka dla pieszych w Nowym Sączu to inwestycja, z której mieszkańcy na pewno są zadowoleni. Koszt remontu zamknął się w kwocie 497 000 złotych.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia