Modernizacja estakady ulicy Tarnowskiej

Estakada ul. Tarnowska

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już od dłuższego czasu trwał przetarg na budowę estakady ul. Tarnowskiej. Po wielu debatach Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zdecydował, kto podejmie się remontu 105-metrowego odcinka drogi. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie około 3,5 mln zł i zakończy się 30 listopada.

Co już wiadomo o budowie?

Przetarg na remont ul. Tarnowskiej wygrało przedsiębiorstwo Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz. Firma wyceniła prace na 3 852 100,48 zł. Nowy Sącz postanowił, że brakujące 350 000 zł pokryje z budżetu miasta. Jednocześnie Minister Finansów wsparł budowę estakady dofinansowaniem w wysokości 1,5 mln zł.

Remont jednej z bardziej uczęszczanych ulic w Nowym Sączu wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Kierowcy muszą być przygotowani na zastoje w ruchu. Prace będą wykonywane etapowo, w związku z tym w pierwszej kolejności zamknięty będzie jeden pas ruchu, później dwa, a na końcu całość. Pocieszeniem dla mieszkańców jest fakt, że prace trwają tylko do 30 listopada.

Modernizacja ul. Tarnowskiej była niezbędnym posunięciem. Dzięki temu w przyszłości zmniejszy się ilość korków, a ruch będzie płynniejszy. Wyższa jakość dróg zwiększa bezpieczeństwo. Mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia