Wymiana kostki na Rynku

Kostka Rynek Nowy Sącz

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rynek to wizytówka wielu miast, ważne jest więc, aby przyciągał on turystów i mieszkańców. Ten w Nowym Sączu, w ramach realizacji zadania pod nazwą „Modernizacja nawierzchni z kostki kamiennej Rynku wraz z modernizacją nawierzchni jezdni odcinka ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu”, już niedługo przestanie straszyć tych, którzy go odwiedzają.

Ułożona w 2007 roku kostka granitowa, niestety nie spełnia swojego zadania. Nowy Sącz, jak i jego rynek, zyskać miały dzięki tej inwestycji nowy blask. Nawierzchnia jednak okazała się mało trwała, szybko zaczęła się niszczyć oraz zapadać. W tej chwili główny plac miasta nie zasługuje na miano najbardziej reprezentacyjnego obiektu stolicy Sądecczyzny.

Rynek w mieście Nowy Sącz czekają jednak spore zmiany. W najbliższych miesiącach zostanie bowiem przeprowadzona wymiana pokrywającej go kostki. Inwestycja pochłonie ponad 3,5 miliona złotych, a jej koszty zostaną podzielone pomiędzy Miejski Zarząd Dróg a Urząd Miasta. Warto dodać, że decyzja o przeprowadzeniu remontu została poprzedzona konsultacjami społecznymi, a zgodę na przeznaczenie pieniędzy na ten cel wydali sądeccy radni. Drogą przetargu wybrano również wykonawcę robót.

Nowy Sącz będzie witał więc turystów ekipą remontową, której zadaniem będzie przywrócenie rynkowi jego dawnej świetności, tak aby znowu zasługiwał na miano centralnego punktu miasta.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia