Budżet Obywatelski na 2020 rok

Budżet Obywatelski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Procedura związana z realizacją Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu na rok 2020 została rozpoczęta. Rozporządzenie zostało wydane przez prezydenta miasta, Ludomir Handzel powołał specjalny zespół na czele z sekretarzem miasta Piotrem Lachowiczem, który ma za zadanie opracować szczegółowy harmonogram oraz koordynować wszelkie działania związane z uchwaleniem Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Specjalnie powołany zespół będzie również zarządzał wynikami oraz sprawował całkowity nadzór nad wcieleniem Budżetu Obywatelskiego w życie.

Budżet Obywatelski to bardzo ważne przedsięwzięcie dla wszystkich mieszkańców, których miejscem zamieszkania jest Nowy Sącz. W dniach 24-30 czerwca zostanie przeprowadzona kampania promocyjna, aby jak największa grupa osób dowiedziała się o projekcie i mogła w nim uczestniczyć. W dniach 1-22 lipca będzie można składać projekty wchodzące w skład Budżetu Obywatelskiego, następnie w okresie 23 lipca-26 sierpnia będzie trwała weryfikacja uzyskanych projektów. Zespół będzie miał czas do 2 września, aby opublikować formalne wyniki związane z weryfikacją projektów, do 5 września należy składać ewentualne odwołania. Czas na rozpatrywanie odwołań wynosi 5 dni (do 10 września). Do 16 września trzeba podać ostateczną ilość projektów, które wezmą udział w głosowaniu, natomiast w dniach 16-30 września zostanie przeprowadzona kampania informacyjna, która ma zachęcić mieszkańców do głosowania. Głosowanie potrwa od 1 do 8 października, a wyniki pojawią się do 15 października.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia