Zabytkowy "ogórek" znowu wyruszy w trasę!

Jelcz A06 RTO „Ogórek”

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowosądeczanie już niebawem będą mieli okazję wyruszyć w trasę popularnym „ogórkiem”, czyli zabytkowym autobusem marki Jelcz. Wszystko to za sprawą podpisanej niedawno umowy, dotyczącej pojawienia się na historycznej trasie miasta tego właśnie autobusu. Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza oraz przedstawiciele spółki MPK zawarli umowę, na mocy której przez najważniejsze punkty miasta przebiegać będzie zabytkowa trasa „ogórka”. Tym sposobem autobus ten stanie się nową atrakcją turystyczną, promującą Nowy Sącz.

Pomysł, by na ulice miasta wyjechał zabytkowy autobus, pojawił się już w 2019 roku. Wówczas uruchomiona została specjalna linia retro, którą obsługiwał autobus Autosan pochodzący z 1978 roku. Właśnie wtedy doszło do porozumienia z Zarządem MPK, na mocy którego podjęta została decyzja o zakupie zabytkowego autobusu, który promowałby Nowy Sącz. W ten oto sposób zakupiony został „ogórek”, czyli autobus marki Jelcz pochodzący z 1964 roku. Autobusem tym przewieźć można 52 pasażerów, zaś jego producentem są byłe już Jelczańskie Zakłady Samochodowe.

Jak wskazuje prezydent Handzel, […]ten pojazd, to nowa atrakcja Nowego Sącza. W ten sposób chcemy promować miasto, pokazywać jego uroki, ale też trochę odnieść się do historii, ponieważ historia sądeckiego MPK i transportu publicznego to 72 lata.

Promocji przysłuży się nie tylko autobus, ale i zabytkowa trasa „ogórka”, którą będą mieli okazję jechać zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia