Poznaj projekty Budżetu Obywatelskiego w Nowym Sączu

Budżet Obywatelski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Biuro prasowe Urzędu Miasta Nowy Sącz poinformowało, że już wkrótce rusza głosowanie na projekty. Wszystkie osoby, których budżet znalazł się na liście do głosowania, jak i pozostali zwolennicy mają szansę na przekonanie innych mieszkańców o wyborze ich wniosku. Sport, infrastruktura i kultura Nowy Sącz ma szansę wiele zyskać.

Już od 1 października 2020 roku rozpocznie się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego i potrwa do 8.10.2020. Głosować można w drogą elektroniczną, albo w punktach stacjonarnych w mieście Nowy Sącz:

  • Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2,
  • Sądeckim Urzędzie Pracy przy ulicy Zielonej 55,
  • Świetlicy Osiedlowej Kilińskiego przy ulicy Stolarskiej 28,

Hasłem plakatów zachęcających do głosowania jest "Zmieniajmy razem Nowy Sącz na lepsze". Szczegółowe informacje wraz z listą projektów można znaleźć na stronie bo.nowysacz.pl . Tam również, po wyborze interesującego projektu można pobrać plakat promujący głosowanie na projekt. Udostępnione są one w celu wydruku i dystrybucji, informacji i zachęcania do głosowania.

Budżet Obywatelski to część budżetu Miasta, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy w głosowaniu. W roku 2020 do rozdysponowania jest 3 180 000 złotych, które rozdzielone są na poszczególne osiedla. Projekty w dużej części planują remonty oraz budowę nowych dróg, ścieżek czy chodników. To także wydarzenia sportowe oraz szeroko pojęta kultura Nowy Sącz. Bez trudu można znaleźć konkretne osiedle dzięki prostej wyszukiwarce na stronie BO.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia