Podpisano umowę na budowę tymczasowego mostu na Kamienicy

Most nad Kamienicą / Jamnica

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz, jego mieszkańcy i prezydent Ludomir Handzel, mają okazję do świętowania! Po owocnych negocjacjach, doszło do podpisania umowy, której efektem będzie budowa tymczasowego mostu na rzece Kamienica.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wykonawca budowy deklarują, iż budowa przeprawy tymczasowej ma nastąpić błyskawicznie. Już w październiku bieżącego roku most łączący rzekę Kamienicę oraz Nawojową ma zostać oddany do użytku. Jest to spore wyzwanie, zwłaszcza że przeprawa posiadać ma dwa pasy ruchu, a maksymalna nośność mostu wynosić ma aż 40 ton.

Umowa podpisana została w iście ekspresowym tempie. Jak powiedział prezydent Handzel „Nie zawsze o świcie udaje się podpisywać umowy, jednak musimy działać bez zbędnej zwłoki”. I dzięki temu efektywnemu działaniu mieszkańcy Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej oraz sąsiednich gmin – Nawojowej i Grybowa, otrzymają tak potrzebną tu przeprawę. Jak zapowiada prezydent: „Działamy sprawnie i natychmiast przystępujemy do prac”. Podobną deklarację złożył też wykonawca robót, zapewniając, iż budowa tymczasowego mostu zostanie zakończona w jak najkrótszym możliwym czasie.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia