Chodnik, który rozwiąże problemy, właśnie powstaje przy ul. Długoszowskiego

Chodnik przy ul. Długoszowskiego

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz rusza z kolejną inwestycją, która została zapowiedziana kilka miesięcy temu. Co ważne, powinna być gotowa z początkiem roku szkolnego, ponieważ w znacznym stopniu dotyczy wygody i przede wszystkim bezpieczeństwa najmłodszych. Chodzi o 250 metrów chodnika na ul. Długoszowskiego, dzięki któremu uczniowie nie będą musieli docierać ze szkoły do zatoki autobusowej poboczem jezdni.

Rozpoczęcie prac na odcinku od SP 11 w kierunku Falkowej ogłosił prezydent Ludomir Handzel z radnymi Maciejem Prostko i Grzegorzem Ledzińskim. Dziękując samorządowcom za zaangażowanie w sprawy mieszkańców, prezydent Nowego Sącza zwrócił uwagę na konieczność systematycznego rozwiązywania problemów lokalnej społeczności.

Nowy chodnik powstanie zgodnie z zapowiedzią

- Byłem tutaj kilka miesięcy temu z radnymi, którzy wtedy pokazywali mi jak ten odcinek drogi jest niebezpieczny, szczególnie dla naszych najmłodszych idących do Szkoły Podstawowej nr 11 - wspomniał Ludomir Handzel. - Wtedy zapadła decyzja, że przygotowujemy się do następnej inwestycji podnoszącej bezpieczeństwo naszych uczniów. Bardzo się cieszę, że udało się to zrobić.

Wygodniejsza i bardziej bezpieczna droga do szkoły

Planowane działania obejmują nie tylko chodnik, ale także zabezpieczenie zjazdów i skarpy oraz kompletne odwodnienie terenu. Powstająca droga do szkoły zapewni bezpieczne przemieszczanie się najmłodszych Sądeczan. Dzięki nowej infrastrukturze zniknie problem zgłaszany przez rodziców, których pociechy codziennie przemierzały pół kilometra jezdni w jedną i drugą stronę.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia