Prace modernizacyjne parkingów przy Armii Krajowej ruszyły pełną parą

Modernizacja parkingu Armii Krajowej

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapowiadane od pewnego czasu prace związane z modernizacją parkingów w Nowym Sączu ruszyły pełną parą. To jedna z największych inwestycji, jaką przeprowadzi w tym roku miasto Nowy Sącz wraz z Grodzką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Dzięki nowej inwestycji, jaką jest budowa parkingów, przy ulicy Armii Krajowej powstać ma około 100 miejsc parkingowych. To olbrzymi ukłon w stronę mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę powstania nowych parkingów już od dłuższego czasu. Obecnie trwają prace pomiędzy budynkami 7 do 9 oraz 3 do 7 i 1 do 3. W następnym etapie powstać mają kolejne miejsca parkingowe, co z pewnością ucieszy mieszkańców ulicy Armii Krajowej.

Prace przebiegają sprawnie pod czujnym okiem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzela. Wraz z prezesem zarządu Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jarosławem Iwańcem oraz wiceprezesem Ryszardem Jasińskim pojawił się on na terenie budowy. Jak można było usłyszeć, prace tego typu bardzo cieszą włodarzy miasta z uwagi na duże zapotrzebowanie mieszkańców. Rośnie bowiem ilość aut, których właściciele sygnalizują potrzebę ich parkowania. W związku z tym podjęto decyzję o modernizacji istniejących miejsc parkingowych. Przebudowane mają zostać nie tylko miejsca parkingowe, ale i ciągi pieszych. To z punktu widzenia mieszkańców podwójnie ważna informacja, bowiem ostatni remont w tym miejscu miał miejsce około 40 lat temu.

Przewidywany koszt przebudowy miejsc parkingowych to około 500 tysięcy złotych.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia