Przebudowa ul. Wiśniowieckiego jest już pewna

Przebudowa i remont ul. Wiśniowieckiego

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnich dniach prezydent miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel, podpisał umowę z firmą „Strabag”. Ekipa zajmie się przebudową i kompleksowym remontem ulicy Wiśniowieckiego.

Zgodnie z umową prace przy ul. Wiśniowieckiej będą prowadzone na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do I Brygady, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego, Korzeniowskiego, Ciećkiewicza i I Brygady. Zakres planowanych robót jest dość duży, bowiem remontowi będzie poddana zarówno jezdnia, jak i chodniki, zjazdy, krawężniki oraz zatoczki autobusowe.

Prezydent miasta, Ludomir Handzel, nie ukrywa radości z podpisanej umowy, twierdząc, że realizowane są remonty nowosądeckich dróg, które przez wiele lat były zaniedbane. Podpisanie umowy z firmą „Strabag” to kolejny krok ku poprawie jakości przemieszczania się zarówno kierowców jak i pieszych w Nowym Sączu.

Wiśniowiecka zyska nie tylko nową jakość, ale i wygląd. Okolica stanie się znacznie bardziej bezpieczna dzięki zastosowaniu nowoczesnych doświetleń, które rozjaśnią przejścia dla pieszych znajdujące się przy skrzyżowaniach z ulicami I Brygady, Malczewskiego oraz Ciećkiewicza. Mieszkańcy osiedli i przechodnie będą mogli w końcu cieszyć się eleganckim chodnikiem, który również usprawni przemieszczanie się po okolicy.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia