Nowe miejsce do rekreacji w Nowym Sączu przy ścieżce nad Kamienicą

Nad Kamienicą powstaje Miejsce do rekreacji

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zaawansowane prace budowlane trwają przy pętli dla pieszych, biegaczy i rowerów wzdłuż rzeki Kamienica. W tym miejscu już niedługo powstanie miejsce rekreacji dla mieszkańców Nowego Sącza. Przedsięwzięcie nosi nazwę „Przystanek Kultura”. To właśnie tutaj będą instalowane nowoczesne przyrządy do ćwiczeń oraz wiata przystankowa dla turystów.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel osobiście przygląda się wszystkim pracom i kibicuje tej inicjatywie. Jak stwierdził, w tym właśnie miejscu nad Kamienicą nakręcił film podczas swojej kampanii wyborczej. Obiecał wtedy Nowosądeczanom, że kiedyś powrócą nad piękne rzeki, mając oczywiście na myśli Kamienicę. Według Prezydenta Nowego Sącza, to drobna inwestycja, ale ma pomóc mieszkańcom w częstszym spotykaniu się w przyjemnym miejscu, gdzie miło można spędzić czas, a przy okazji trochę się pogimnastykować, zażyć sportu i ruchu. Będzie tu siłowania, ale i przestrzeń dla biegaczy i rowerzystów. Miejsce będzie świetnym polem do spotkań rodzinnych i towarzyskich. Zieleń, woda zawsze wpływają relaksująco na człowieka. To miejsce do rekreacji w założeniu taką właśnie funkcję będzie spełniało – ma pomóc zrelaksować się mieszkańcom w weekend, ale i popołudniami, kiedy znajdą czas na odpoczynek. Całość prac obejmuje montaż przyrządów do siłowni, zbudowanie małej architektury i ogrodzenia. To dobra wiadomość dla Nowego Sącza i jego mieszkańców.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia