Wymiana nawierzchni na odcinku Broniewskiego

Ulica Broniewskiego do remontu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W plan remontu ulicy Broniewskiego wchodzi ponad 600 metrów kompletnej wymiany nawierzchni. Mieszkańcy osiedla będą cieszyć się nową jezdnią, chodnikami, krawężnikami, obrzeżami oraz zatokami postojowymi i autobusowymi. Prace mają trwać do grudnia b.r.

Remont ulicy Broniewskiego jest efektem współpracy prezydenta miasta Ludomira Handzla z radnym Józefem Hojnorem, który od dekady aktywnie ubiegał się o rozpoczęcie tej inwestycji. Jak wskazał Hojnor „10 lat zanoszenia próśb do Ratusza, dzięki decyzji prezydenta staje się faktem. W końcu bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców będzie zapewnione”. Prace planowane do grudnia 2020 obejmują ponadto realizację nowoczesnego doświetlenia przejść dla pieszych, co ma znacznie zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów.

Radość z inwestycji wyraził także prezydent Nowego Sącza, który podkreślił, że jest to dla niego szczególne punkt na mapie miasta. „To dla mnie wyjątkowe miejsce, ponieważ jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 18, a moje dzieci chodziły do przedszkola, które znajduje się przy tej ulicy”.

Poza kompleksową wymianą nawierzchni na 600-metrowym odcinku ulicy Broniewskiego, powstanie 88 nowych miejsc postojowych. Pozwolą na to nowo specjalnie zaprojektowane zatoki przy jezdni. Należy podkreślić, że przebudowa dotknie także skrzyżowania ulicy Broniewskiego, Barskiej oraz Paderewskiego, które zostanie przekształcone na rondo.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia