Wyniki konkursów na zagospodarowanie terenów miejskich w Nowym Sączu

Plac pod Zamkiem

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dnia 10 stycznia 2020 roku Urząd Miasta w Nowym Sączu ogłosił trzy konkursy na zagospodarowanie terenów miejskich. Do dnia 15 kwietnia można było składać prace konkursowe. Spośród nich wyłoniono 22 kwietnia najlepsze koncepcje urbanistyczno-architektoniczne dotyczące terenów miejskich, takich jak Plac Krasińskiego - Kocie Planty, Plac Pod Zamkiem oraz Stara Sandecja.

Do połowy kwietnia do Urzędu Miasta Nowy Sącz wpłynęło 8 prac konkursowych, które dotyczyły zagospodarowania terenu Plac Krasińskiego - Kocie Planty, zgłoszono również 8 koncepcji odnośnie Placu Pod Zamkiem i 10 prac na zagospodarowanie terenu Stara Sandecja. W sumie 26 koncepcji ubranistyczno-architektonicznych zostało zgłoszonych do konkursów.

22 kwietnia Sąd Konkursowy, który zebrał się w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Nowym Sączu ocenił nadesłane prace konkursowe i przyznał nagrody. W pierwszym konkursie na zagospodarowanie Placu Krasińskiego - Kocie Planty I nagrodę przyznano Panu Rafałowi Stemporowskiemu. W drugim konkursie jury najwyżej oceniło koncepcję urbanistyczno-architektoniczną na zagospodarowanie Placu Pod Zamkiem firmy PM Projkt Sp. z o.o. reprezentowanej przez Panią Izabelę Lewek. Natomiast w trzecim konkursie zwyciężył projekt zespołu, w skład którego weszły Panie: Ada Bojarska, Aleksandra Adamiec i Martyna Dragan. W pierwszym i trzecim konkursie Sąd Konkursowy wyłonił jeszcze nagrody II i III, natomiast w drugim z konkursów – tylko pierwszą, jury odstąpiło od przyznania drugiego i trzeciego miejsca.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia