Zagospodarowanie terenów miejskich - już wkrótce wyniki konkursu

Plac pod Zamkiem

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z początkiem bieżącego roku, 10 stycznia zostały ogłoszone konkursy na zagospodarowanie wybranych terenów miejskich miasta Nowy Sącz. Urząd Miasta wyznaczył termin 15 kwietnia 2020 na składanie prac. Rozstrzygnięcie ma natomiast zostać podane do informacji 30 kwietnia. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 24 kwietnia poinformowało, iż na konkursy wpłynęło łącznie 26 prac. Można je obejrzeć na oficjalnej stronie miasta.

Otwarte konkursy mają wyłonić projekt najlepszy pod kątem kompozycyjno-przestrzennym oraz funkcjonalno-użytkowym. Opracowania w postaci koncepcji urbanistyczno-architektonicznych przestrzeni dotyczą:

  • Plac Krasińskiego - Kocie Planty
  • Stara Sandecja
  • Plac pod Zamkiem

Prezydent miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel zaprasza mieszkańców do zapoznania się z projektami i udziału w ankiecie. Prace obejmujące pomysły zagospodarowania terenów Starej Sandecji wpłynęły w liczbie 10, zaś dotyczące Placu Krasińskiego - Kocich Plant oraz Placu pod Zamkiem - po 8 planów. Wszystkie materiały dostępne są na oficjalnej stronie miasta, jak również na Facebooku. Prezydent zachęca również do dołączenia do grupy Forum Mieszkańców Nowy Sącz, gdzie można wymieniać się uwagami i opiniami na aktualne w mieście tematy.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia