Zestawy do samodzielnej produkcji maseczek już od przyszłego tygodnia w każdym domu

Maseczka

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przedłużająca się społeczna kwarantanna i wciąż postępujący rozwój pandemii koronawirusa przynosi co dzień wiadomości o nowych inicjatywach, które są obliczone na zaangażowanie w walkę całego społeczeństwa. Kolejną podejmują małopolskie stowarzyszenia w porozumieniu z Pocztą Polską. W grę wchodzi wyprodukowanie potrzebnych maseczek ochronnych. Akcja obejmie także Nowy Sącz.

Zestawy specjalnego przeznaczenia – wystarczy igła z nitką

Już przyszłym tygodniu w każdej skrzynce pocztowej w Nowym Sączu będzie można znaleźć paczkę-zestaw do samodzielnego wykonania 100 maseczek ochronnych. W pakiecie znajdzie się odpowiednia ilość podwójnych czworoboków z bawełny, tasiemka lub gumka w zwoju i szablon do wykroju z ilustrowaną instrukcją na odwrocie. Zostanie ona przekazana w dwóch wersjach – dla posiadaczy maszyn do szycia i dla tych, którzy podejmą ten wysiłek przy użyciu prozaicznej igły z nitką.

Uszyć – i co potem?

Przed włożeniem do skrzynek skompresowanych foliowych pakunków zostaną one poddane dekontaminacji i powleczone dla bezpieczeństwa specjalnym detergentem w żelu. Po zmyciu tej warstwy wystarczy otworzyć paczkę i przystąpić do pracy. Organizatorzy nie określają jej tempa. Przy skrzynkach pocztowych pojawią się specjalne jednorazowe koszyki, do których trzeba będzie włożyć uszyte maseczki, zapakowane w dołączony worek strunowy. Po ich uszyciu w każdym gospodarstwie domowym, dopóki trwać będzie społeczna kwarantanna, można zatrzymać po 5 sztuk na jednego domownika.

Informacja oczywiście okazała się żartem z okazji 1 kwietnia (PRIMA APRILIS)

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia