Rusza akcja #ratujbiznes

Ratuj biznes

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sytuacja ekonomiczna i gospodarcza wywołana pandemią koronawirusa nie napawa optymizmem. Wielu przedsiębiorców oraz pracowników znalazło się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Dla ratowania stanowisk pracy oraz różnego typu biznesów, ruszyła akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców #ratujbiznes. Ma ona na celu wsparcie przedsiębiorców w czasach groźnej epidemii, obejmując przedsiębiorców w całej Polsce. Akcja obejmie również Nowy Sącz.

Czym jest akcja Ratuj Biznes?

#RatujBiznes to akcja zarówno informacyjna, jak i organizacyjna skierowana do małych i średnich przedsiębiorców. Szczegółowe informacje na temat przyjętej strategii oraz działań podjętych w tym zakresie znaleźć można na stronie internetowej www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes. Zamieszczono na niej krótkie informacje, które podpowiadają, jakie obecnie możliwości posiadają przedsiębiorcy, a także takie, które pojawią się w przyszłości. Akcja ta szeroko informuje o rozwiązaniach jakie daje wprowadzona przez rząd tarcza antykryzysowa. Wśród nich znajdują się m.in. instrumenty takie jak wnioski o odroczenie terminu zapłaty podatku, czy zaległości podatkowej, wnioski o rozłożenie na raty takiej zapłaty, wnioski o umorzenie zaległości podatkowych, o odroczenie terminu w jakim należy wnieść należności podatkowe, o odroczenie płatności składek do ZUS, wnioski z zakresu świadczeń postojowych, czy też wnioski o udzielenie pożyczki na ratowanie przedsiębiorstwa, itp.

Nieodpłatna pomoc przedsiębiorcom

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zapowiedział również włączenie chętnych kancelarii prawnych, czy kancelarii zajmujących się doradztwem podatkowym do akcji pomocowej. Jest to plan przewidziany na przyszłość, który będzie możliwy do realizacji pod warunkiem przystąpienia do akcji #RatujBiznes wspomnianych kancelarii. Ich zadanie polegać miałoby w głównej mierze na pomocy przedsiębiorcom w składaniu przedmiotowych wniosków o wsparcie oraz ulgi. Lista tego typu kancelarii będzie sukcesywnie uzupełniana i udostępniana na wymienionej już wcześniej stronie www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes.

Indywidualna pomoc

Choć przewiduje się, iż wnioski o pomoc będą rozpatrywane pozytywnie, w przypadku odmowy, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zapowiada indywidualną pomoc. Oznacza to w praktyce, iż przewidywane jest zorganizowanie oraz koordynowanie odgórne akcji, co ma na celu objąć opieką i pomocą wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, którzy zdecydują się na złożenie wniosków o pomoc przewidzianą przez państwo.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia