Trwają prace nad budową odkrytego basenu

Basen nad Łubinką

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trwają prace nad budową odkrytego basenu w Nowym Sączu. Zgodnie z informacjami od inwestora oraz wykonawców, wszystko przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nad przebiegiem realizacji zadań czuwa osobiście prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który ostatnio osobiście wizytował budowę.

Planowo odkryty basen ma rozpocząć swoje funkcjonowanie już w tym roku. Ma być to inwestycja, która sprawi, że Nowy Sącz stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych. Jak powiedział prezydent, budowa basenu to pozytywna rzecz, o której warto informować mieszkańców, zwłaszcza gdy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji związanej z szerzącą się epidemią.

Basen nad Łubinką zgodnie z zapowiedziami, ma rozpocząć funkcjonowanie już w czasie najbliższych wakacji. Dotychczasowy basen jest modernizowany tak, aby przeprojektować istniejącą nieckę i podzielić na strefy. Nowa niecka basenowa ma zostać wyłożona membraną PCV oraz wykonana zostać z żelbetonu. Znajdować mają się w niej różne strefy, w tym pływacka prawdopodobnie z trzema torami pływackimi oraz brodzik dla dzieci i atrakcje dla maluchów, czyli strefa wodnego placu zabaw, a ponadto strefa rekreacyjna dla dorosłych oraz dzieci starszych z rwącą rzeką, huśtawką wodną, gejzerami, ławkami z masażerami, etc. Niecka basenowa ma zostać otoczona specjalną plażą basenową, zaś w jednej z jej części znaleźć ma się trawiasta nawierzchnia.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia