Ważny komunikat miejski – przebudowa odcinka ul. Węgierskiej w Nowym Sączu

Grafika: UM Nowy Sącz - Remont ul. Węgierska

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowym Sączu powstaje nowy market budowlany. W związku z tym wydarzeniem, zostanie przebudowany odcinek ul. Węgierskiej na długości ok. 400 m. Jezdnia będzie poszerzana, powstanie również dodatkowy pas włączenia się autobusu do ruchu oraz wyspy kanalizujące ruch drogowy w Nowym Sączu.

Aby zapewnić dostęp do ul. Węgierskiej, powstaną dwa nowe zjazdy. Po dwóch stronach tej ulicy poddane przebudowie będą również chodniki łącznie z dotychczasowymi zjazdami, które muszą być dostosowane do istniejącego odcinka drogi i zgodne z najnowszymi parametrami.

W trakcie prac nad przebudową ul. Węgierskiej zbudowane zostaną również cztery nowe przejścia na pieszych, co znacząco udrożni ruch w tym miejscu. Dwa przejścia będą znajdowały się na głównej drodze ul. Węgierskiej, a dwa na nowych zjazdach, które powstaną ramach tej nowej Sądeckiej inwestycji.

Niezmiernie istotne jest to, że na odcinku ulicy Węgierskiej, na którym będą trwały prace przebudowy, poprawi się widoczność i bezpieczeństwo w ruchu pieszych. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Jest to konieczna inwestycja w Nowym Sączu, mająca na celu udrożnienie zarówno ruchu drogowego, jak i pieszego.

Przebudowy dróg, zjazdów, przejść na pieszych mają zawsze na celu poprawę jakości życia mieszkańców w mieście. Nowy Sącz nie jest jedynym miejscem, w którym podejmuje tego typu inwestycje. O wszelkich zmianach w zakresie prac nad przebudową ul. Węgierskiej, w razie konieczności, poinformujemy w osobnym komunikacie.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia