Ekologiczne autobusy Solaris w barwach nowosądeckiego MPK

Grafika: UM Nowy Sącz - Solaris

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już latem na ulicach Nowego Sącza pojawią się nowe, ekologiczne autobusy CNG Solaris. Napędzane gazem pojazdy zadbają o lepsze powietrze w mieście i zapewnią pasażerom większy komfort przejazdu. 5 marca w budynku Dworca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego jej władze podpisały z reprezentantem firmy Solaris Bus&Coach S.A. umowę na dostawę sześciu pojazdów dla MPK Nowy Sącz.

Obecny przy podpisaniu dokumentu prezydent Ludomir Handzel określił strategiczny zakup jako nowy krok w walce o czyste powietrze. Podkreślił również znaczenie udogodnień, jakie Nowy Sącz i jego mieszkańcy zyskają dzięki nowym, niskoemisyjnym autobusom, codziennie przemierzającym ulice miasta. Skorzystają na tym szczególnie osoby niepełnosprawne, gdyż zakupiony model jest wyposażony w niskopodłogowe zawieszenie.

Nie tylko ekologia. Zwiększy się poziom wygody pasażerów

W podpisaniu umowy wzięli udział prezes i wiceprezes zarządu MPK Nowy Sącz - Jerzy Leszczyński oraz Tomasz Wesołowski - a także Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego producenta pojazdów Rafał Zajas. Jej zawarcie kończy okres długoletnich starań innowacyjnej firmy o pojawienie się marki Solaris na nowosądeckich ulicach. Prezes MPK podkreślił dopasowanie nowych maszyn do miejskich warunków - zmieszczą się one pod wiaduktem, który kierowcy spółki musza pokonywać codziennie w drodze z bazy na miejskie trasy. Z kolei przedstawiciel producenta podkreślił użytkowe walory solarisów - dużą przestrzeń w części pasażerskiej oraz praktyczne otwieranie drugich i trzecich drzwi na zewnątrz. Jak zapewnił, jego firma dołoży wszelkich starań, by Nowy Sącz mógł z nich korzystać już na przełomie sierpnia i września.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia