Karta Nowosądeczanina już w obiegu!

Karta Nowosądeczanina

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

26 lutego to ważna data dla mieszkańców Nowego Sącza, a szczególnie zaś dla osób, które złożyły wniosek o Kartę Nowosądeczanina. To właśnie 26 lutego do ratusza miejskiego dotrze 25 tysięcy zamówionych kart, które wydawane będą uprawnionym mieszkańcom. Po czasowych perturbacjach związanych z importem kart, mieszkańcom wydawane będą one w trybie pilnym. Oznacza to, iż mieszkańcy, którzy do tej pory złożyli wniosek o wydanie stosownej karty, powinni otrzymać ją do końca marca. To ważne, bowiem do tej pory kartą taką, dostępną od 1 stycznia 2020 roku, posługuje się około 4 tysięcy osób.

Czym jest Karta Nowosądeczanina?

Karta Nowosądeczanina to specjalna karta miejska, której pomysłodawcą jest prezydent Ludomir Handzel. Daje ona mieszkańcom Nowego Sącza, którzy płacą podatki właśnie w Nowym Sączu wiele korzyści i zniżek. Między innymi uprawnia ona do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, zapewnia zniżki na basen, czy uprawnia do korzystania z darmowego parkingu przez pierwszych 90 minut postoju.

To jednak nie wszystkie ulgi i korzyści, jakie w ramach karty oferuje dla swoich mieszkańców Nowy Sącz. W przyszłości przewiduje się, iż posiadacze kart korzystać będą mogli z tańszego paliwa, ze zniżek w sieciach handlowych, czy z rozmaitych rabatów na usługi, co ma związek z dużym zainteresowaniem projektem, nie tylko ze strony mieszkańców, ale i coraz liczniejszych partnerów.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia