Karta Nowosądeczanina na konferencji prasowej. Znalazło się rozwiązanie na okres przejściowy

Karta Nowosądeczanina

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomysł karty dla mieszkańców Nowego Sącza przeszedł najśmielsze oczekiwania włodarzy miasta. Z tego powodu osoby koordynujące projekt na konferencji prasowej tłumaczyły powody jej niedostępności i pomysły na kontynuację projektu. Zastępca prezydenta Andrzej Bochenek nie ukrywał, że konieczne są wyjaśnienia wobec pytań często zadawanych w przestrzeni publicznej.

Anna Bednarczyk-Maśko wspomniała o pilotowaniu programu przez prezydenta Ludomira Handzla i przekazała informację o rozwiązaniach zastępczych, które będą obowiązywać do czasu realizacji opóźnionego zamówienia na karty z Chin. Karta Nowosądeczanina będzie nadal uprawniać do korzystania z miejskiej części oferty. Oznacza to bezpłatną komunikację miejską, 90 minut darmowego parkowania i zniżki na basen. Tymczasowo zostaną zawieszone promocje u komercyjnych partnerów programu. Operator, czyli MPK, wkrótce poinformuje o sposobie odbierania przejściowych dokumentów, począwszy od 24 lutego br.

Koniec kłopotów z parkomatami

Odkąd wprowadzono miejską kartę, Nowy Sącz wykazuje ogromne zainteresowanie uprawnieniami dla mieszkańców. Przewodniczący zespołu ds. projektu KN Jacek Żelasko poinformował również o usunięciu przejściowych kłopotów z obsługą kart przez parkomaty. Tuż przed rozpoczęciem konferencji producent zdążył usnąć wszystkie usterki, dzięki czemu 1,5-godzinne darmowe parkowanie znów jest dostępne dla uczestników programu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia