Uwaga! Ulica Stolarska w Nowym Sączu została zamknięta

ul. Stolarska

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z informacji podanej przez Zarząd Dróg w Nowym Sączu wynika, że ulica Stolarska została zamknięta i komunikat ten obowiązuje do odwołania. Silny wiatr, który od kilku dni daje o sobie znać w całej Polsce, spowodował realne zagrożenie na ul. Stolarskiej w Nowym Sączu.

Znajduje się tam stary budynek, ściśle przylegający do jezdni, jego niepewny stan techniczny może okazać się niebezpieczny dla przechodniów i przejeżdżających aut. Istnieje zagrożenie, że elementy budynku, będącego w złym stanie, mogą oderwać się pod wpływem wiatru i spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców albo zakłócić komunikację w ruchu drogowym. Po wpływem porywistego wiatru niektóre elementy budynku spadły już na jezdnię. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Prognozy pogody wskazują na dalsze utrzymywanie się silnego wiatru. Należy omijać to miejsce. Po ustaniu silnych podmuchów wiatru, ruch na ulicy Stolarskiej zostanie przywrócony. Do czasu odwołania komunikatu, ulica jest zamknięta. Osoby, które będą nią przechodziły, również powinny zachować ostrożność w okolicy starego budynku. Jeżeli ktoś musi w tym czasie przebywać na ul. Stolarskiej, lepiej zostawić samochód w pobliżu Cmentarza Komunalnego i podejść pieszo, ewentualnie zaparkować na jednej z sąsiadujących z ul. Stolarką ulic, np. na Husarskiej, Fabrycznej, Kowalskiej, Rzemieślniczej lub Rejtana. Porywisty i silny wiatr może spowodować podobne zagrożenie w innych miejscach w Nowym Sączu. Na chwilę obecną ruch zamknięto tylko na ul. Stolarskiej.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia