Karta Nowosądeczanina - czas na pierwsze podsumowania

Karta Nowosądeczanina

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Karta Nowosądeczanina to zupełna nowość, na którą zdecydował się Nowy Sącz. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne dokonało w swojej siedzibie pierwszych podsumowań tego ciekawego projektu, który miał poprawić życie mieszkańców. Szczegóły realizowanego projektu przybliżyli zebranym gościom Jerzy Leszczyński (prezes zarządu MPK), Jacek Żelasko oraz Anna Bednarczyk-Maśko.

Podczas omawiania projektu nie zabrakło garści statystyk. O wydanie Karty Nowosądeczanina ubiegało się aż 24 tysiące mieszkańców, w tym gronie znaleźli się m.in. radni opozycyjni. Kompletne wnioski o wydanie karty rozpatrywane są w ciągu 30 najbliższych dni po złożeniu takiego wniosku. Zainteresowani otrzymują w tym czasie decyzję o zaakceptowaniu wniosku, jego odrzuceniu lub konieczności wprowadzenia poprawek. W przypadku otrzymania pozytywnej odpowiedzi karta jest dla danego mieszkańca drukowana, a następnie zostaje mu wręczona. Od tej pory można z niej swobodnie korzystać.

Projekt działa bez żadnych problemów. W styczniu 2020 roku z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską (dzięki posiadaniu karty) skorzystało wiele osób, takich przejazdów było aż 20 tysięcy. Bezpłatne przejazdy tyczą się nie tylko przejazdów MPK w Nowym Sączu, ale też podróżowania liniami podmiejskimi. Najchętniej z takiej możliwości korzystali seniorzy w wieku 55-70 lat. Szacuje się, iż kart byłoby wydanych jeszcze więcej, lecz w pewnym momencie odwołano Sesję Rady Miasta. Pomysłodawcy projektu podkreślili jednak, że wszystko zmierza we właściwym kierunku i w najbliższej przyszłości wydanych zostanie dużo więcej kart. Wystarczy złożyć poprawny wniosek i korzystać z wielu udogodnień.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia