Prezydent miasta w walce ze smogiem - inwestycje w MPEC-u

Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ludomir Handzel, prezydent miasta Nowy Sącz wizytował tereny Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Nowym Sączu, gdzie prowadzone są prace rozbiórkowe oraz budowlane. Aktualne inwestycje w MPEC-u, mimo pełni sezonu grzewczego są wykonywane zgodnie z założeniami, co potwierdza prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Nowym Sączu, Paweł Kupczak, który spotkał się z prezydentem. W wizytacji brał udział także dyrektor do spraw technicznych MPEC Nowy Sącz - Krzysztof Tokarczyk

Włodarz miasta stwierdził, że nowe inwestycje w MPEC-u są efektem walki o lepsze, czystsze powietrze. To również chęć rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Nowym Sączu. Prezydent miasta Nowy Sącz zapoznał się z postępem prac inwestycyjnych, które na obecną chwilę dotyczą:

  1. instalacji koła biomasowego o mocy 7MW, która współfinansowana jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także dofinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Kocioł ma powstać do końca 2020 roku i dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii polepszyć jakość powietrza jednocześnie zwiększając zdolność wytwarzania energii i możliwość podłączenia nowych odbiorców.
  2. modernizacji związanej z wprowadzeniem nowoczesnych standardów w laboratorium badawczym Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Nowym Sączu, dofinansowanej również ze środków unijnych w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.
  3. budowy wiaty koniecznej do garażowania pojazdów ciężkich.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia