Ruch samochodowy wraca na całą ulicę Tarnowską

Estakada ul. Tarnowska

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowa estakada na Górze Zabełeckiej została oddana do użytku jeszcze przed końcem roku. Ważny odcinek drogi krajowej 75 wymagał natychmiastowego remontu ze względu na zagrożenie, jakie stara konstrukcja stanowiła dla kierowców zmierzających w stronę Krakowa i Tarnowa.

Wracamy do bezpiecznego i płynnego ruchu

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zauważył, że wraz zakończeniem prac i oddaniem stumetrowego odcinka ul. Tarnowskiej miasto odzyskało płynność komunikacyjną. Remont estakady wymagał postawienia zupełnie nowej konstrukcji. Zakres prac oprócz rozbiórki starego obiektu i wzniesienia nowego objął również wycinkę drzew na osi przęseł, budowę nawierzchni na pasie ruchu w kierunku Nowego Sącza, położenie infrastruktury wodociągowej i elektrycznej oraz odnowienie ujścia przepustu.

Szybkie tempo prac i skuteczna realizacja inwestycji

Prace odbyły się w relatywnie szybkim tempie ze względu na znaczenie odcinka dla komunikacji miasta z północnymi rejonami Małopolski. Dzięki remontowi nie tylko ruch samochodowy odzyskał zakładaną przepustowość, ale także wraz z zabezpieczoną częścią chodnika do normy wrócił także ruch pieszy.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia