Na Rynku pachnie już Świętami

Jarmark Bożonarodzeniowy Na Nowosądeckim Rynku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz może oficjalnie ogłosić przygotowania do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Trudno będzie je przeoczyć - przypomni o nich 200 żywych choinek ustawionych na Rynku. Wszystkie cieszą oko świątecznym ozdobami, które przygotowali uczniowie z nowosądeckich szkół. Wraz z ich pojawieniem się w centrum miasta rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Cały Rynek w choinkach i stoiska z klimatem Świąt

Wystartował 13 grudnia i sprawi, że ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem będą przywoływać kolory, smaki i zapachy kojarzące się z tym czasem. Stoiska na Rynku wypełniły dzieła sztuki użytkowej i ludowej, ozdoby świąteczne i smakołyki regionalnej kuchni. Można tu znaleźć wszystko, co konieczne do stworzenia wyjątkowej, świątecznej aury. W ramach Jarmarku zaprezentują się zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Dolina Dunajca".

Miejska wigilia i życzenia w najbliższą niedzielę

15 grudnia o godz. 13.00 odbędzie się w tym miejscu wspólna wigilia, na którą serdecznie zaprosił wszystkich mieszkańców prezydent Ludomir Handzel. Zgromadzeni na Rynku usłyszą życzenia bożonarodzeniowe, które gospodarz miasta złoży wszystkim mieszkańcom wspólnie z księdzem prałatem Jerzym Jurkiewiczem. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio RDN Nowy Sącz.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia