MPK i Urząd Miasta porozumiały się na kolejne dziesięć lat

Porozumienie z MPK

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Umowę w imieniu miasta podpisali prezydent Ludomir Handzel, skarbnik Renata Seruga-Tokarz i dyrektor WTiK Stanisław Bębenek. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne reprezentowali prezes Jerzy Leszczyński i wiceprezes Tomasz Wesołowski. Porozumienie zabezpiecza odpowiedni pozom transportu miejskiego na najbliższe lata, czego skutki mieszkańcy Nowego Sącza powinni odczuć już niedługo.

Szczegółowa wizja rozwoju komunikacji miejskiej

O odpowiednie zapisy w dokumencie zabiegały obie strony. Umowa zapewnia przedsiębiorstwu komunalnemu gwarancję finansowania na właściwym poziomie przez dziesięć lat, dzięki czemu będzie można zapewnić nie tylko bieżącą obsługę linii komunikacyjnych. Celem porozumienia jest przede wszystkim modernizacja taboru i ulepszenie jakości usług. Z tego właśnie najbardziej zadowolona jest strona miejska.

Nowy Sącz doczeka się linii autobusowych z prawdziwego zdarzenia

Prezydent Ludomir Handzel określił MPK jako flagową spółkę, zabezpieczającą interesy mieszkańców i regionu. W podpisanym dokumencie znalazły się zapisy o określonej liczbie autobusów niskopodłogowych i zmniejszeniu emisji spalin. Reguluje on nawet taką kwestię, jak służbowy strój kierowców obsługujących trasy w Nowym Sączu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia