Jezdnia wokół Rynku nowosądeckiego znów otwarta

Remont kostki wokół Rynku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent Miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel wraz z zastępcą, Arturem Bochenkiem dokonali uroczystego odbioru prac remontowych i otwarcia fragmentu ulicy Kazimierza Wielkiego i zachodniej części jezdni wokół rynku sądeckiego. Został przywrócony normalny ruch pojazdów. Jak mówi prezydent, inwestycja została zakończona terminowo. Nawierzchnia wygląda estetycznie i solidnie.

Remont jezdni wokół Rynku objął wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej, która została ułożona na betonowej podbudowie. Objął on zarówno jezdnię wokół, jak i łączące się z nią skrzyżowania oraz około stumetrowy odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego. W ramach prac wykonano także naprawę nawierzchni brukowanej fragmentów ulicy Lwowskiej oraz Piotra Skargi.

Prace, których koszt wyniósł 3 730 691,90 złotych, rozpoczęły się 5 lipca 2019 roku. W związku z ich zakończeniem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że wszystkie linie autobusowe przejeżdżające przez zamknięte dotąd ulice wokół Rynku, a także autobusy mające tam przystanki początkowe lub końcowe powracają na stałe trasy.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia