Pojedziemy przy fontannie. Kolejna część Rynku już przejezdna

Remont kostki wokół rynku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za nami kolejny krok w modernizacji Rynku i jego okolic. Prace przy remoncie nawierzchni wciąż trwają, ale Nowy Sącz jest coraz bardziej przejezdny. 8 listopada została otwarta dla ruchu południowa pierzeja z fragmentem skrzyżowania, które prowadzi do ul. Dunajewskiego. Odcinkiem tym mogą poruszać się pojazdy o masie do 3,5 tony. W ten sposób część Rynku z postojem taxi została włączona do miejskiej sieci szlaków komunikacyjnych. To kolejny kierunek w centralnym punkcie Nowego Sącza, którym będą mogli poruszać się kierowcy.

Wciąż zamknięta dla ruchu pozostanie ul. Hoffmanowej na przedłużeniu pierzei w kierunku zachodnim. Kierowcy dojadą do Rynku ul. Dunajewskiego, dalej zaś będą mogli wybrać kierunek na wprost ul. Lwowską lub skręcą w prawo we wschodnią pierzeję, na czas remontu przeorganizowaną w jezdnię dwukierunkową. Trwa jeszcze remont pierzei zachodniej. Zakończono tam układanie instalacji wodociągowej, nad którą właśnie kładzie się kostkę brukową. Prowadzone są także prace na odcinku ul. Kazimierza Wielkiego do Franciszkańskiej, gdzie na swoją kolej czeka instalacja gazowa, podobnie jak modernizacja skrzyżowania z ul. Romanowskiego. Północna pierzeja wciąż pozostaje zamknięta dla ruchu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia