Nowy Sącz świętuje - 727. rocznicę lokacji miasta i 101. rocznicę odzyskania niepodległości Polski

11 listopada Święto Niepodległości

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już 8. listopada 2019 roku Nowy Sącz będzie obchodził 727. rocznicę lokacji, której obchody zbiegną się w czasie z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę 11. listopada. Prezydent miasta Ludomir Handzel zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na uroczystości.

Uroczysta rocznica lokacji miasta obchodzona jest równo 727 lat po wydaniu przywileju lokacyjnego przez księcia Wacława II Czeskiego. O godzinie 9 w MOK odbędzie się konferencja naukowa organizowana według własnego, odrębnego programu. Na mszę świętą z tej okazji w Bazylice Świętej Małgorzaty władze miasta zapraszają na godzinę 10:30. Uroczysta sesja Rady Miasta wraz z nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Miasta dla profesora Jerzego Gizy rozpocznie się w południe. W godzinach popołudniowych na 17 planowana jest promocja XLVII tomu Rocznika Sądeckiego w Sali Reprezentacyjnej Ratusza. 255. Od godziny 19 Koncert u Prezydenta z pieśniami patriotycznymi w aranżacji Joanny Albrzykowskiej – Clifford oraz Krakowskiego Zespołu Kameralnego zakończy ten dzień uroczystości.

101 rocznica odzyskania niepodległości to szereg wydarzeń w Nowym Sączu upamiętniających ten dzień. Obchody 11. listopada rozpocznie msza święta w kościele pw. świętego Kazimierza o godzinie 11. Następnie o 12 na plantach w okolicach Dębu Wolności odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji Niepodległa do hymnu, po czym pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego będą złożone kwiaty. W Miasteczku Galicyjskim w godzinach 13-18 trwać będzie patriotyczny piknik Polska jest nasza. W programie między innymi pokazy mody historycznej i patriotycznej, scenki teatralne, występ zespołu Sądeczoki, pokaz musztry, wystawa Polski Gen Wolności IPN, a także stoiska z rękodziełem. Na 18 Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza na spektakl Emigranci, bilety do nabycia w cenie 11 zł w kasie teatru.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia