Czy nowosądecki Zamek zostanie odbudowany? - są realne szanse

Odbudowa zamku w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 18 października 2019 roku prezydent miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel oraz prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego Jarosław Suwała przedstawili w sali reprezentacyjnej Ratusza plany dotyczące rekonstrukcji nowosądeckiego Zamku. Konferencja prasowa dotyczyła zebranych dotychczas materiałów i informacji, przedstawiono również multimedialną prezentację.

Odbudowa Zamku w Nowym Sączu jest bardzo często poruszanym przez mieszkańców miasta tematem. Prezydent miasta stwierdził, iż Zamek w Nowym Sączu jest chlubą i dumą mieszkańców, dlatego już kilka miesięcy wcześniej skontaktował się w jego sprawie z prezesem SARR. Wszystkie podjęte działania powinny stanowić początek otwartej dyskusji nad sprawą odbudowy Zamku - czyli jej celowości czy tempa przedsięwzięcia. Według słów prezydenta rekonstrukcja powinna być przełomowym momentem zarówno dla samego miasta, jego historii, jak i regionu nowosądeckiego. Stwarza także możliwość ożywienia turystyki regionalnej.

Jarosław Suwała poinformował, że na terenie ruin Zamku w Nowym Sączu są również prowadzone zlecone przez Sądecką Agencję badania archeologiczne, których koniec przewidziano na pierwszą połowę przyszłego roku. Miejsce to po wybuchu niszczącym niemal doszczętnie zamek nie zostało szczegółowo przebadane. Trwa oczekiwanie na zezwolenie Muzeum Okręgowe na przyjęcie wykopanych znalezisk.

Mieszkańcy miasta chcący zabrać głos w sprawie mają możliwość podzielić się uwagami na stronie www.zameksacz.pl. Znaleźć tam można także wszystkie aktualne i szczegółowe informacje dotyczący sprawy odbudowy zamku w Nowym Sączu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia