Obniżka cen wody w Nowym Sączu już blisko!

Kanalizacja w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Choć przyzwyczailiśmy się do tego, że ceny wody i prądu zmieniają się zawsze w jedną stronę, to wiele wskazuje na to, że wkrótce w Nowym Sączu dojdzie do precedensowych obniżek cen wody i ścieków. 14 października Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowało o wznowieniu postępowania w sprawie zatwierdzenia nowych, niższych taryf.

Potencjalna obniżka opłat za wodę i ścieki obejmie nie tylko sam Nowy Sącz, ale również okoliczne gminy. Czym spowodowana była decyzja o wznowieniu postępowania i dogłębnej analizie wysokości opłat? Stało się to na wniosek prezydenta miasta, który poinformował o tym fakcie podczas briefingu, na którym uzasadnił podjęcie takich kroków. M.in. powiedział, że jego zdaniem cena wody w Nowym Sączu była na tyle przesadzona, że po odpowiednim uzasadnieniu same Wody Polskie podjęły decyzję o analizie ich wysokości. Wśród proponowanych przez prezydenta działań było np. zawiązanie kapitału rezerwowego, który ułatwiłby zarządowi obniżkę cen.

Podczas spotkania z prasą prezydent Ludomir Handzel zaznaczył również, że postulowane przez część radnych dopłaty do taryf naruszałyby prawo, nazywając je "politycznymi". Poinformował również o innych projektach - Karcie Nowosądeczanina i o umowie na odnowę Parku Strzeleckiego.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia