Koniec remontu – ograniczenia ruchu w centrum

Remont kostki wokół rynku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 14 października zostanie czasowo zamknięta jezdnia wokół Rynku. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zaznacza, że część ulic zostanie wyłączona i zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta.

Remont wokół Rynku w Nowym Sączu dobiega końca. Ostatni etap to remont nawierzchni w centrum miasta. Wobec tego Miejski Zarząd Dróg informuje, że od poniedziałku – 14 października – zostaną zamknięte odcinki jezdni pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Dunajewskiego z odcinkiem ulicy Kazimierza Wielkiego od strony ul. Franciszkańskiej.s

MZD w Nowym Sączu zaznacza, że zmianie ulegnie organizacja ruchu. Na pierzei wschodniej i ul. Skargi czasowo będzie obowiązywał ruch dwustronny, odcinek ul. Bóżniczej (od ul. Pijarskiej do ul. Skargi) będzie natomiast jednokierunkowy. Podobnie ul. Tymowskiego, która czasowo stanie się jednokierunkowa. Przejazd będzie zamknięty przy ul. Franciszkańskiej (od strony ul. Pijarskiej), Dunajewskiej i Hofmanowej. By dojechać do Berka Joselewicza oraz ul. Franciszkańskiej, należy kierować się ul. Skargi. Przeniesiony będzie ponadto przystanek z ul. Kazimierza Wielkiego na ul. Jagiellońską (płyta Rynku).

Planując przejazdy, warto wziąć pod uwagę zalecane przez MZD objazdy, tj.: od ronda pod Zamkiem w kierunku Rynku należy przejechać ulicą Bożniczą, kolejno Skargi, Matejki aż do Kościuszki. W kierunku Osiedla Wólki warto jechać dalej i z Jagiellońskiej skręcić w Mickiewicza.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia