Kryptonim "Małopolska - 2019" - ćwiczenia obronne w Nowym Sączu

Ćwiczenia obronne

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałek 7. października, jak podaje biuro prasowe Urzędu Miasta Nowy Sącz, od godziny 11 na terenie stadionu MKS Sandecji trwać będą ćwiczenia obronne Małopolska 2019. Wydarzenie na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47 organizowane jest przez Wojewodę Małopolskiego.

Militarne atrakcje Nowy Sącz - ćwiczenia obronne Małopolska 2019

W związku z odbywającymi się ćwiczeniami obronnymi Małopolska ulicami miasta przejedzie kolumna wojskowa szóstej Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego z Krakowa. Na płycie Rynku miasta Nowy Sącz od godziny 12 w ramach wydarzenia będzie prezentowany sprzęt i wyposażenie tej samej Brygady. Do udziału w ćwiczeniach w roli obserwatorów, jak i w pokazach na nowosądeckim Rynku zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, jak i uczniowie oraz nauczyciele sądeckich szkół. Organizacja całości wydarzenia należy do wojewody Małopolski, natomiast za organizację i zabezpieczenie elementów ćwiczeń praktycznych odpowiada Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia