Głosowanie w Budżecie Obywatelskim online

budżet obywatelski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na terenie Nowego Sącza odbywa się obecnie głosowanie na Budżet Obywatelski 2019. To finałowy etap tego projektu, ponieważ mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy do 8 października. Potem zostaną one zliczone, a wyniki zostaną ogłoszone w formie informacji publicznej, kilka dni po zakończeniu głosowania. Mieszkańcy mogli zgłaszać różnorodne projekty obywatelskie, na które reszta społeczeństwa mogła później oddawać swoje głosy. Te pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane przez władze miasta.

W głosowaniu bierze udział aż 36 różnych projektów, o zróżnicowanej tematyce. Mowa m.in. o pomysłach społecznych, kulturalnych, ale też rekreacyjnych. W związku z tym każdy głos jest na wagę zwycięstwa, a mieszkańcy Nowego Sącza powinni się dobrze zastanowić nad tym, na co konkretnie chcą zagłosować. Głosy można oddawać za pośrednictwem strony internetowej www.bo.nowysacz.pl. Osoby starsze mogą głosować osobiście, m.in. w Centrum Informacji Turystycznej oraz w budynku należącym do Urzędu Miasta, znajdującym się przy ulicy Nawojowskiej 17, gdzie utworzono specjalne stanowiska komputerowe. Głosowanie na poszczególne projekty nie jest trudne, dlatego każda osoba powinna sobie poradzić z tym procesem.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia