Nowy Sącz: niebawem remont ulic Grodzkiej, Sucharskiego oraz Kunegundy

Dofinansowanie na remont ulic

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

25 września prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel odebrał w oddziale Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego czeki, oznaczające dofinansowanie na zaplanowany remont ulic Grodzkiej, Sucharskiego oraz Kunegundy. Dodatkowe środki w wysokości blisko 6 milionów złotych pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych i w całości zostaną wydane na wspomniane prace remontowe. Planowane remonty ulic to nie jedyne udogodnienia, które czekają na mieszkańców Nowego Sącza. Mogą oni liczyć również na renowację chodników dla pieszych na odcinku prowadzącym wokół Alei Sucharskiego.

Nowy Sącz tym samym rośnie w siłę, a miasto zmienia się na lepsze. Symboliczne czeki zostały przekazane prezydentowi przez przedstawicieli Urzędu Województwa Małopolskiego. W ramach planowanej inwestycji modernizacyjnej przebudowane zostanie dotychczasowe skrzyżowanie, znajdujące się przy ulicach Grodzkiej, Kunegundy i Jagiellońskiej. Zamiast niego ma powstać rondo, co zdaniem władz miasta ma być bardzo dużym ułatwieniem dla często podróżujących kierowców.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia