Nowy Sącz: W niedzielę Europejski Dzień Bez Samochodu

MPK Nowy Sącz

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Europejski Dzień Bez Samochodu w Nowym Sączu zaplanowano na niedzielę 22 września. Władze miasta przekonują kierowców samochodów do tego, aby ci przesiedli się chociaż na jeden dzień do autobusu. Uchwała z dnia 24 lipca 2018 roku mówi o tym, iż każda osoba, która przedstawi w autobusie swój dowód rejestracyjny, będzie mogła skorzystać z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo. To dobra informacja dla wszystkich kierowców samochodów, którzy choć na jeden dzień chcą nieco odmienić swoje życie.

Przesiadka do autobusu oznacza nie tylko mniejsze korki w mieście, ale też mniejszą ilość wydzielanych spalin do atmosfery. Poza tym można na tym procesie zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ nie będzie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na dolewkę paliwa. Warto odnotować fakt, iż samochody odnotowują ponad 20 razy większą emisję spalin niż autobusy. W związku z tym skorzystanie z autobusu niesie za sobą dużo zalet. Kierowcy samochodów nic na tym nie tracą, za to mogą przyczynić się do ratowania całej planety.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia