Błękitny węgiel lepszy niż "czarne złoto", czyli ruszają dopłaty do ekologicznego paliwa

Błękitny węgiel

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel wykonał kolejny, zdecydowany krok na rzecz czystszego powietrza i ograniczenia smogu w mieście. Na mocy porozumienia z firmą Polchar, do Nowego Sącza trafi 2 tysiące ton tzw. błękitnego węgla - ekologicznego i wydajnego zarazem paliwa stałego.

Jednocześnie, Rada Miasta zatwierdziła specjalne dopłaty do niskoemisyjnego węgla, na co jeszcze w bieżącym roku przeznaczy łącznie 300 tysięcy złotych. Wszystkim mieszkańcom Nowego Sącza przysługuje dopłata do 3 ton tego węglowego paliwa, z których każdą będą mogli nabyć po 1260 zł., tj. o 270 zł. poniżej ceny rynkowej. Błękitny węgiel, którego kaloryczność jest nawet o 30% wyższa, przy emisji pyłów o 20 razy, a kancerogennych substancji - 10 razy mniejszej, niż tradycyjnego "czarnego złota", dostępny będzie w składach przy ul. Kolejowej 39, Zielonej 49 (Nowy Sącz) oraz ul. Papieskiej 11 (Chełmiec). Do otrzymania dotacji wystarczy wypełniony wniosek, na podstawie którego sporządzona zostanie umowa i faktura za ekologiczny węgiel. W ubiegłym roku Nowy Sącz wykorzystał 40 ton błękitnego węgla, co skutkowało ograniczeniem emisji pyłów do atmosfery o 800 kg - za co Prezydent L. Handzel odebrał okolicznościowy certyfikat.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia